Ana Sayfa Tıp&Sağlık GATA Sağlık Bakanlığı’na Devredilsin

GATA Sağlık Bakanlığı’na Devredilsin

GATA Sağlık Bakanlığı’na devredilsin

Ülkeyi kana bulayan darbe girişiminin başarılı olması halinde yeni görev yerleri belirlenen FETÖ’cü subaylar arasında GATA personeli de yer aldı. GATA’ya bağlı yaklaşık 40 hastanenin Sağlık Bakanlığı’na devredilerek temizlenmesi ya da etkisizleştirilmesi için harekete geçilmesi bekleniyor. GATA’ya bağlı hastaneler OHAL durumunda alınacak kararlarla devredilebilir.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün kalesine dönüşen GATA, darbe için hazırlanan atama listelerinde de dikkat çekti. Darbe kalkışmasının başarıya ulaşması halinde cuntacı subayların yeni görev yerlerinin belirlendiği atama listelerinde, GATA’da görevli 14 subayın ismi yer aldı. Subayların mevcut yerlerini koruması talimatı da yine aynı listede ‘devam’ notu ile verildi.

BAKANLIĞA DEVREDİN YA DA KAPATIN
Fethullahçı yapılanmanın zirveye ulaştığı GATA ve askeri hastaneler, sıkı yönetim komutanlığı görevlendirmelerinde yer almadığı için gözden kaçırılıyor. Sıkı yönetim emirlerinde GATA için ayrım yapmadan generallerin hemen hepsinin karşısında “göreve devam’ yazıyor. Paralel yapı uzantılarının zirve yaptığı GATA ve bağlı hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilerek temizlenmesi ya da etkisizleştirilmesi büyük önem taşıyor.

BAŞBOZKURT ZİRVEYE ULAŞTIRDI
GATA’daki paralel yapılanma Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Tabip Tuğgeneral Mustafa Başbozkurt döneminde zirveye ulaştı. Özellikle yardımcı doçent kadrolarını Fethullahçı yapı elemanlarıyla dolduran Başbozkurt, doçent ve profesörlerle yapılanmayı sürdürmeyi hedefledi. Başbozkurt’tan sonra dekan olan Tümamiral Hayati Bilgiç ve ekibi ise bu yapılanmayı bildiği halde hiçbir çalışma yapmamasıyla dikkat çekiyor. Söz konusu dekan Bilgiç, atama listesinde göreve devam edecek GATA personelleri arasında yer alıyor. Öte yandan listede yer alan Sait Bağcı, Mehmet Zeki Kıralp, Bülent Ahmet Beşirbellioğlu, Mutlu Sağlam’ın yapının etkili elemanlarından olduğu iddia ediliyor.

YeniŞafak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin