Ana Sayfa İlaç Yine En Etik Şirket

Yine En Etik Şirket

Dördüncü kez ‘En Etik Şirket’

4.kez üstü üste bu ödülü alan Novo Nordisk, etik değerlere verdiği önemle sürdürülebilir başarısını bir kez daha kanıtladı.

 

Novo Nordisk, EDMER tarafından verilen etik değerler ve iş ahlakı, itibar yönetimi, kurumsal yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk, uyum yönetimi, liderlik ve yaratıcılıktan oluşan altı kategorideki seksen EDMER kriterinin değerlendirildiği şirketler arasında ‘ETİKA 2015 Türkiye’nin En Etik Şirketleri’ ödülüne layık görüldü.

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem ‘Etik yaklaşım ve kaliteden ödün vermemek, şirketimizin ortak değerlerinden oluşan ‘Novo Nordisk Tarzı’ olarak adlandırdığımız yönetim prensibimizin en önemli ve değişmeyen ilkesidir. Dördüncü kez ETİKA ödülüne layık görülmek bizleri çok gururlandırdı. Bu ödül, finansal, çevresel ve sosyal alanlarda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde etik olmanın sadece değerlerde olmadığını, Novo Nordisk çalışanlarının etik değerlere sahip çıktıklarını ve ödün vermeksizin uyguladıklarını göstermiştir.’dedi. Dr. Burak Cem ayrıca, etik değerlere önem veren şirketleri ve yöneticileri, toplum önünde alkışlayıp onurlandırmak ve etik bilincini yaygınlaştırmak amacı ile oluşturulan bu girişimi desteklediklerini belirtti. Dr. Burak Cem sözlerine şöyle devam etti; ‘Novo Nordisk olarak eğitimler vererek, hatırlatmalarda bulunarak ve karar mekanizmalarımıza dahil ederek, iş etiğini, iş hayatımızın bir parçası haline getiriyoruz. Rekabetin günden güne arttığı ilaç sektöründe, iş etiğinden ödün vermeyen Novo Nordisk Türkiye olarak bu ödülü almaya devam edeceğimize olan inancım tamdır.’


Kazanılan bu ödül için Yakın Doğu Bölge Hukuk ve Uyum Direktörü Meltem Özker Gündüz; ‘Novo Nordisk olarak, bağımsız bir kuruluş olan EDMER tarafından bu ödüle dördüncü kez üst üste layık görülmekten dolayı büyük gurur duyuyoruz. Bu ödül çalışanlarımızın etik değerlere ödün vermeden sahip çıktıklarının bir göstergesi olup gelecekte de bu değerlere sıkı sıkıya bağlı kalarak daha iyi işler yapmamız için bizleri yüreklendirmektedir.’dedi.

 

 haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin