Ana Sayfa Ekonomi VM MP’dan 7 Hastane Daha..

VM MP’dan 7 Hastane Daha..

7 Özel Hastane Kurulacak

27 hastanesiyle sağlık sektörünün büyük oyuncularından biri olan Medical Park, 2017 sonuna kadar yedi hastane daha açacak. Bu hastaneler için 200 milyon dolarlık yatırım yapılacak.
 
Şirket, Kocaeli’ndeki hastanesi ile başlattığı ‘VM’ konseptinin ikinci hastanesini de temmuzda Bursa’da hayat geçirecek. Medical Park, VM ve Liv konseptlerinin karması olan bir konsepti de devreye alacak.
 
Sağlık sektörünün büyük oyuncularından Medical Park Hastaneler Grubu, yeni yatırımlarla daha da büyümeye hazırlanıyor. Halen 27 hastanesi olan şirket, 2017 sonuna kadar yedi hastane daha açacak. Bu hastaneler için ise 200 milyon dolarlık yatırım yapacak.
 
Mayıs 2014’te her biri 100 milyar doların üzerinde varlık yöneten Kanada, Singapur ve Avrupa merkezli üç emeklilik fonu ile Turkven’in danışmanlığını yaptığı girişim sermayesi fonu, Medical Park Hastaneler Grubu’na ortak olmuştu. Satışın ardından grup adeta yeniden yapılandı ve yatırımlarına da hız verdi.
 
Grup bünyesinde yer alan Medical Park, Liv Hospital ve VM Medical Park hastaneleri, ‘MLP Care’ çatı markası altında toplandı. Sağlık alanında uluslararası arenada ilerlemek isteyen grup, tüm markalarını kapsayan global bir marka olma yoluna gitti. Bugün 17 ildeki 27 hastanesi ile Türkiye sağlık sektörünün en büyük aktörü olan grubun büyüme hamleleri sürüyor.
 
YEDİ HASTANE GELİYOR
 
MLP Care VM Koordinatörü Dr. Necip Kozalı, “Ağırlıklı olarak İstanbul’da açmayı öngördüğümüz yedi yeni hastanemiz için ortalama 200 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz” diyor. 

7 milyon hasta ortalamasına ve 14 bin çalışana sahip olan Medical Park Hastaneler Grubu, geçen yıl yeni bir konsept oluşturdu. VIP kalitesinde hizmet vermeyi hedefleyen grup, yeni konsepti olan ‘VM Medical Park’ ile büyümeye odaklandı. Bu konseptin ilk hastanesi Ağustos 2015’te Kocaeli’nde hizmete girdi. İkincisi ise temmuz ayında Bursa’da açılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin