Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat İEO’dan SGK’ya Tepki!

İEO’dan SGK’ya Tepki!

İstanbul Eczacı Odası YK, İVEK Vakfı etkinliğinin SGK Medula Provizyon Sistemi üzerinden duyurulmasına sert tepki gösterdi.

İEO, tepkisini dile getirdiği bir açık bir mektubu resmi web sitesinden yayınlayarak, SGK Başkanı’ nı özür dilemeye çağırdı.

Söz konusu açık mektubu aşağıda yayınlıyoruz:

 
SGK BAŞKANI’NA  AÇIK MEKTUP

 Sn. Başkan;
SGK Medula provizyon sistemi üzerinden dün bir mesaj yayınlayarak, bir derneğin düzenlediği toplantıyı ayrıntılarıyla tüm meslektaşlarımıza duyurmuş bulunmaktasınız. Ayrıca aynı toplantı, kurum çalışanlarının resmi elektronik posta adreslerine de e-posta olarak gönderilmiş ve katılımları istenmiştir.
 Daha önce örneği olmayan bu uygulamanız neticesinde cevaplamanız gerektiğini düşündüğümüz sorularımız hasıl olmuştur.
 
  1) Anayasal kurumlar olan eczacı meslek örgütlerinin dahi hiçbir organizasyonu kurum sayfalarından ve Medula provizyon sisteminden duyurulmazken, bir derneğin düzenlediği toplantının bu şekilde duyurulmasının sebebi ve amacı nedir?
2) Özellikle bu derneğin faaliyetlerine kurumsal olarak sahip çıkmanızın, derneğin kurucuları arasında iktidar partisinin eski ve yeni milletvekillerinin bulunması ile bir ilgisi var mıdır?
 3) Bundan sonra da talepte bulunan tüm dernek ve kuruluşların duyurularını Medula provizyon sistemi üzerinden yayınlamayı düşünüyor musunuz?
  4) Biz eczacılar sizlerden; Medula provizyon sistemini ilan sayfasına dönüştürmenizi değil o sistemi doğru düzgün çalışır hale getirmenizi bekliyoruz. Farkında mısınız?
 5) Bu toplantı duyurusunu kurumsal olarak sahiplenerek, eczacılar arasında belli bir kesimi ‘makbul ve alternatif oluşum’ şeklinde işaret etmek niyetinde iseniz; bu çabanıza 60 yıllık örgütlülük geleneğimiz ile vereceğimiz yanıtı tahmin edemiyor musunuz?
  6) Bizlerin kendi içimizde zenginliğimiz olarak gördüğümüz farklılıklarımıza, kurumsal olarak taraf olma çabanız için tüm eczacı kamuoyundan özür dilemeyi düşünüyor musunuz?
 
 
 Saygılarımızla…
 
 İstanbul Eczacı Odası
 Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin