Ana Sayfa İlaç Roche’un Satışları yüzde 4 Arttı

Roche’un Satışları yüzde 4 Arttı

Roche’un satışları yüzde 4 arttı

İsviçre merkezli biyoteknoloji devi Roche satışlarını yüzde 4 artırarak 12,4 milyar İsviçre Frangı’na yükseltti.

Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden Roche yılın ilk 3 ayında satışlarını yüzde 4 artırarak, 12,4 milyar İsviçre Frangı’na yükseltti.

Roche Grubu CEO’su Severin Schwan ‘Yıla hem İlaç hem de Diagnostik bölümlerimizde sağlam bir büyümeyle başladık. Önemli araştırma ilaçlarının başvuru süreçleri devam ediyor. Genel olarak, 2016 yılına ilişkin hedeflerimize ulaşmada doğru yoldayız” dedi.

Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden Roche, 3 aylık  finansal sonuçları ile dikkatleri üzerine çekti. İlaç bölümünde  satışlar yüzde 4’lük artışla 9,8 milyar İsviçre Frangı’na yükselirken,  Avrupa’da yüzde 5 büyüme kaydedildi. Diagnostik satışları ise ağırlıklı  olarak Asya-Pasifik (+%16) ve Latin Amerika’da (+%21) sağlanan güçlü  büyüme sayesinde yüzde 5’lik artışla 2,6 milyar İsviçre Frangı’na yükseldi.

Grubun ilk 3 aylık performansını yorumlayan Roche CEO’su Severin Schwan, “Yıla hem ilaç hem de diagnostik bölümlerimizde sağlam bir büyümeyle başladık. Önemli araştırma ilaçlarımızın pazarlama başvuru süreçleri devam ediyor. FDA mesane kanseri ve MS alanındaki ilaçlarımız için “devrim yaratan ilaç” sıfatı verdi. Genel olarak, 2016 yılına ilişkin hedeflerimize ulaşmada doğru yoldayız” dedi.

2016’da, Roche’un satışlarının sabit döviz kurlarında düşük ile orta tek haneli bir büyüme göstermesini bekliyor. 

Dünya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin