Ana Sayfa Tıp&Sağlık Mafyavari Hastane Saldırısı Zanlıları Yakalandı

Mafyavari Hastane Saldırısı Zanlıları Yakalandı

Hastane kurşunlayan 2 kardeş gözaltında

İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’ne 6 Nisan’daki silahlı saldırı ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın tehdit edilmesiyle ilgili, İstanbul polisi operasyon düzenledi.

Lüks bir sitede saklandıkları tespit edilen saldırganlar Süleyman K. ve Cüneyt K. adlı iki kardeş gözaltına alındı. Azmettirici iş adamı Cengiz Ç.’nin ise olaydan sonra yurt dışına çıktığı tespit edildi. Hastaneye düzenlenen silahlı saldırının sebebi, şüphelilerin sorgusunda ortaya çıktı. Firari iş adamı Cengiz Ç.’nin, hastahaneye psikolojik tedavi için 32 bin lira ödediği, taburcu olduktan sonra iyileşmediğini belirterek hastahaneden parayı geri istediği belirtildi. Hastane yönetiminin de parayı geri ödemeyeceklerini açıklamasının ardından, iş adamının hastaneyi kurşunlattırarak sahibini tehdit ettirdiği ifade edildi. Şüpheliler, adliyedeki işlemlerin ardından tutuklandı.

yenişafak

İstanbul’da hastaneye kurşun yağmuru

Süleyman ve Cüneyt K. adlı kardeşler, ünlü bir profesörün sahibi olduğu hastanenin kurşunlanması olayıyla ilgili gözaltına alındı. Silahlı saldırıyı söz konusu hastanede tedavi gören ama iyileşmediğini iddia eden Cengiz Ç. adlı işadamının yaptırdığı iddia edildi. İşadamının adının şüpheli kardeşler tarafından verildiği öğrenildi.
ÖNCE TEHDİT, ARDINDAN KURŞUNLAMA
Kadıköy’de bulunan özel hastane 6 Nisan’da kurşunlandı. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri kardeş olan 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kurşunlamanın, hastanede psikolojik tedavi gören iş adamı Cengiz Ç.’nin, bu süreç sonunda iyileşmediğini iddia edip, 32 bin lirayı bulan anlaşmazlık ve hastane sahibi profesörün tehdit edilmesinden kısa süre sonra gerçekleştiğini belirledi.
ŞÜHELİ KARDEŞLER İŞ ADAMININ ADINI VERDİ
Polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kameralarından silahlı saldırıyı Süleyman K. ve Cüneyt K. kardeşlerin yaptığını tespit etti. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün yaptığı operasyonda Süleyman K. ve Cüneyt K. kardeşleri gözaltına aldı. Şüpheli kardeşler olayın azmettiricisi olarak iş adamı Cengiz Ç.’nin ismini polis ekiplerine verdi. Polis ekipleri yaptığı incelemede tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Cengiz Ç.’nin yurtdışında olduğunu belirledi. Şüpheli Süleyman K. ve Cüneyt K. kardeşlerin Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin