Ana Sayfa İlaç Öğle Arası Yoga

Öğle Arası Yoga

Paylaş

İlaç firmasından ‘çalışan dostu’ uygulama:Öğle arası yoga

Dünyada ve Türkiye’de yenilikçi ilaç sektörünün öncüsü olan Sanofi, Sanofi’de Hayat programıyla çalışanlarına “iyi ki buradayım” dedirtirken, iş dünyasına örnek oluyor. Sanofi’de çalışanların motivasyon ve verimliliğini artırmaya yönelik esnek çalışma saati, ofis dışından çalışma ve sağlıklı yaşam gibi programlar uygulanıyor ve çalışanlara inovasyon ödülleri dağıtılıyor. Çalışanlarının sağlığını da düşünen Sanofi, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile çalışanlara sağlıklı beslenme önerileri sunuyor.

İlaç firmasından ‘çalışan dostu’ uygulama: Öğle arası yoga

 Sağlık sektörünün öncü şirketlerinden Sanofi Grubu, insan kaynakları uygulamaları ile fark yaratıyor. Çalışanların şirketin temel değeri olduğuna inanan Sanofi Türkiye, her bir çalışanının kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir kültürün ayrılmaz birer parçası olarak hissetmesi için çalışıyor. Bu kapsamda sağlıklı beslenmeden iş-yaşam dengesine, çalışan motivasyonundan çalışanların çocuklarına dönük fona kadar pek çok alanda İK uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Çalışanlar esnek çalışma uygulaması ile çalışma zamanlarını yönetiyor
Sanofi’de Hayat programıyla çalışanlarına “iyi ki buradayım” dedirten Sanofi Grubu, bu sayede hem çalışanlarının aidiyet duygusunu artırıyor hem de çalışanlar ve paydaşlar nezdinde kurumsal itibarını pekiştiriyor. Sanofi, çalışanların şirkete bağlılığını ve motivasyonunu artırmak üzere, iş – özel yaşam dengesi kurmalarına yardımcı olacak ofis dışından çalışma ve esnek çalışma saatleri uygulamalarını hayata geçiriyor.
Bu kapsamda merkez ofis çalışanları ayda iki kez yöneticilerini bilgilendirerek ofis dışından çalışabiliyor. Ayrıca çalışanlar, çalışma saatlerini, 08:00 – 09:30 saatleri arasında başlayacak ve 17:00 – 18:30 arasında ofisten çıkacak şekilde kendileri belirleyebiliyorlar. Ayrıca çok acil bir durum olmadığı sürece, hafta içi 18:30’dan sonra, hafta sonlarında, resmi tatiller ve yıllık izinler sırasında çalışanlar işle ilgili telefonla aranmıyorlar.

Çalışanlar öğle tatillerini yogayla değerlendiriyor
Çalışanlara yönelik sağlık uygulamaları da hayata geçiren Sanofi Grubu, bu kapsamda merkez ofis çalışanlarına haftada bir gün öğle saatlerinde ofiste yoga fırsatı sunuyor. Spor yapmaya fırsat bulamayan Sanofi çalışanları, öğle tatillerini yoga aktivitesi ile değerlendiriyor. Belirli bir katılım ücreti karşılığında gerçekleştirilen yoga etkinlikleri sonucunda elde edilen gelir, Sanofi’nin sağlık ve eğitim problemi yaşayan çalışan çocuklarını desteklemek üzere kurulan Enfants de Sanofi* derneğine bağışlanıyor.

Ayrıca ofis çalışanlarının kullanımına açık olan masaj koltukları ve langırt oyunundan elde edilen gelir yine Enfants de Sanofi’ye bağışlanıyor. Sanofi Türkiye bugüne kadar dernek için toplam 16 bin Euro bağış toplamıştır. Ayrıca dernek kurulduğundan bu yana toplam 38 çocuğa bireysel destek verilmiştir.

Sanofi Türkiye çalışanlarının yaşam kalitesinin artırılması için Dr. Ayşegül Çoruhlu, ayda iki kez ofis çalışanlarıyla sağlıklı beslenme ve alkali diyet görüşmeleri gerçekleştiriyor. Sanofi merkez ofiste çalışanlara öğleden sonra tüm katlarda taze meyve servis edilirken, ofisin mutfak dolaplarında sürekli olarak yoğurt, ayran, maden suyu gibi sağlıklı seçenekler bulunduruluyor.

Sanofi çalışanlarının motivasyon ve verimliliğini artırmak için ayrıca şirket içinde inovasyon ödülleri dağıtılıyor. Bu ödüllerle çalışanların yaptıkları işi daha efektif hale getirmek, daha fazla katkı yapma isteği uyandırmak ve iş yapış yöntemlerini geliştirmek hedefleniyor.

“Çalışanlarımızın motivasyonunun artması bizi mutlu ediyor”
Sanofi’nin ilaç sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği şirketler arasında yer aldığını belirten Sanofi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Türkan Özcan “Son dönemde çalışanların motivasyon ve bağlılığını arttırmak amacıyla Sanofi’de Hayat programını uyguluyoruz. Buna ek olarak sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konseptini ofisimizde de birebir yaşatmak istedik. Bu kapsamda yoga dersleri ve taze meyve servisimizden Sanofi çalışanları da oldukça memnun. Çalışanlarımızın motivasyonunun artması ve sektörde tercih edilen şirket olmak tabii ki bizi çok mutlu ediyor” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin