Ana Sayfa Tıp&Sağlık Nöbetçi Eczanede Çatışma

Nöbetçi Eczanede Çatışma

Paylaş

Nöbetçi eczanede çatışma: 3 yaralı

İstanbul’daki eczane soygunlarına Sultangazi’de bu gece bir yenisi daha ekleniyordu. Soygun gerçekleşmedi çünkü şüphelilerle ilgili ihbar alan polis eczaneye yetişti. Fakat polis ile silahlı ve maske takan 5 soyguncu arasında çatışma çıktı. Çatışma sonucunda polis saldırganlardan 3’ünü yaralı, 2’sini ise kovalamaca sonucu yakaladı.

Sultangazi’de nöbetçi eczaneyi soymaya çalışan maskeli ve silahlı 5 kişi ile polis arasında çatışma çıktı. Çatışmada, 3 saldırgan yaralanarak, 2’si ise kovalamaca sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, 50. Yıl Mahallesi D Caddesi’nde nöbetçi Hayat eczanesine gelen yüzlerinde maske, ellerinde pompalı tüfek bulunan 5 şüpheli, içeri girdikten bir süre sonra ihbar üzerine olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ve Sultangazi Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmak istedi.

Pompalı tüfekle ateş eden saldırganlar ile polis arasında çatışma çıktı. Saldırganlardan 3’ü çatışma sonucu yaralanırken, 2’si silahlarını atarak yaya olarak kaçmaya başladı. Kaçan 2 saldırgan, kovalamaca sonucu yakalandı.

Eczane önünde ellerinden ve ayaklarında yaralanan 3 saldırgan, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Eczanede ve çatışmanın yaşandığı D Caddesi’nde ekipler inceleme yaparken, olay yerinde saldırganlara ait 2 pompalı tüfek ile onlarca boş fişek
görüldü.

Bu arada, söz konusu saldırganların farklı tarihlerde 3 eczane ile 2 tekel bayisini soydukları iddiasıyla arandıkları bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyo

CNNTURK

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin