Ana Sayfa İlaç Bilime Merak, Çevreye Duyarlılık

Bilime Merak, Çevreye Duyarlılık

Paylaş

Merck’ten ‘Bilime merak, çevreye duyarlılık’ hareketi!

Merck, SPARK sosyal sorumluluk projesi ile gençleri bilime teşvik ediyor. Global çapta yürütülen SPARK projesinin Türkiye ayağında, gönüllü Merck Türkiye çalışanları, projenin ilk aşamasında Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 240 öğrenciye, ikinci aşamasında ise Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 260 öğrenciye eğitim verdi. Geleceğin yetişkinlerinde bilime ilgi uyandırmayı amaçlayan eğitimler sonrasında, birlikte ağaç dikilerek çevreye duyarlılık bilinci de aşılandı.

Yaklaşık 350 yıllık tarihiyle dünyanın en eski ilaç ve kimya şirketi olan Merck, ilkeleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile topluma katkı sağlamaya devam ediyor. 

2015 yılında gerçekleştirdiği marka ve imaj değişikliği ile tüm dünyada kendisini yaşam bilimleri ve teknoloji şirketi olarak konumlayan Merck, ürünleri ve hizmetleriyle insanların yaşamına değer katmaya devam ediyor. Merck’te sosyal sorumluluk bilinci ise köklü şirket kültürünün ve ‘sorumlu yönetim’ anlayışının bir parçasıdır. 

SPARK Sosyal Sorumluluk Projesi ile globalde 60 bin, Türkiye’de 500 öğrenciye ulaşmayı hedefleyen Merck, proje kapsamında gençlerde ‘bilime merak, çevreye duyarlılık’ bilinci oluşturmayı amaçlıyor. Merck Türkiye çalışanlarından SPARK projesi gönüllüleri, belirlenen pilot okullarda öğrencilere bilgileri ve tecrübeleri doğrultusunda eğitim verdi. İstanbul’da yürütülen projenin ilk aşamasında Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tam gün eğitimde; öğrencilerde bilime merak uyandırmak amacıyla “Kimya ve Su” başlığı altında genel kimya bilgileri verildi, deneyler yapıldı. Eğitim sırasında laboratuar güvenliği ve yaşam için suyun önemi konuları da işlendi. 

Tam günlük eğitimin sonunda Merck çalışanları ve öğrenciler temiz çevre, yeşil bir dünya bilinci için hep birlikte limoni servi fidanları diktiler.

 

Projenin ikinci aşamasında Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 260 öğrenciye eğitim veren Merck Türkiye proje gönüllüleri, “Eğitim verdiğimiz öğrencilerin bilinçli bireyler olmasının yanında, onlarla birlikte ağaç dikerek her geçen gün kirlenen dünyamızın daha yeşil, daha yaşanabilir bir ortam haline gelmesini hedefliyoruz. SPARK sosyal sorumluluk projesinde diktiğimiz fidanların ve eğitim verdiğimiz öğrencilerin fikirlerinin yeşermesi, bu proje kapsamında alacağımız en mutluluk verici sonuç olacaktır.” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin