Ana Sayfa İlaç AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı’na Ödül

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı’na Ödül

Paylaş

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı’na Pharma Power Conference ödülü

Pharma Power Conference, tüm ilaç ve sağlık dünyasını bir araya getiren, sektörün ve sektör çalışanlarının gelişimine ve ilerlemesine önemli katkılar sağlayan bir etkinlik olarak dikkati çekiyor. AstraZeneca Türkiye’nin ilk Türk ve kadın Ülke Başkanı Dr. Pelin Eriştiren İncesu, 10. Pharma Power Conference’ta “Dijital Çağda Kadın Liderler ve Sürdürülebilirlik” konulu panele katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasında kadın liderlik, dijital çağla birlikte farklı kuşakları yönetmek için yönetim becerilerinin değişmesi ve farklı liderlik anlayışının geliştirilmesi gerektiğine değinen İncesu ‘öğrenme çevikliği’ kavramının altını çizdi ve: “Çağımızda, liderlik stratejilerini değişime hazırlık tabanlı olarak yenileyen pek çok başarılı şirket var. Başarının elbette tek bir boyutu yok. Fakat yapılan araştırmalarda, liderlik gelişimine en yatkın birey grubunun ‘liderlik çevikliği’ ya da ‘öğrenme çevikliği’ olarak tanımlanan bir beceriye sahip olduğu görülüyor. Değer verdiğimiz hedefler için geçmişimizde bizi başarılı kılan bir uygulamayı terk edecek kadar cesarete sahip olmalı, kendi konfor alanımızdan çıkabilmeli, farklı olmayı göze alabilmeliyiz. Çünkü 21’inci yüzyılın liderleri geleceğin belirsizliklerine karşı her zaman hazırlıklı olmak zorunda” şeklinde konuştu.

Etkinlikte ayrıca Pharma Power Conference’ın 10. yıldönümü onuruna bir ödül töreni gerçekleştirildi ve Dr. Pelin Eriştiren İncesu’ya ödül takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin