Ana Sayfa Ekonomi 25 mt2 3.000 tl Gerçek Değil

25 mt2 3.000 tl Gerçek Değil

Paylaş

Sağlık Bakanlığı’ndan aile sağlığı merkezi açıklaması

Aile sağlığı merkezlerinin kiralarının fahiş oranda artırıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı, aile sağlığı merkezlerinin kiralarının artırıldığı iddialarına ilişkin, ‘Ülke genelinde bu yıl için kiraya verilen binaların bedeli, her bir aile hekimi için ortalama aylık 350 liradır. Dolayısıyla haberlerde yer alan ’25 metrekare yere 3 bin lira kira bedeli’ ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır’ açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ‘aile sağlığı merkezlerinin kira bedellerinin fahiş oranda artırıldığı’ iddialarını içeren haberler üzerine, konuya açıklık getirme gereği duyulduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığının her aile hekimine, hizmet verdiği aile sağlığı merkezinin kira, elektrik, su, internet, temizlik, sekretarya gibi giderlerinin karşılanması için herhangi belgeye bağlı olmadan her ay yaklaşık 2 bin ile 4 bin lira arasında ödenek sağladığına işaret edilen açıklamada, bakanlığa tahsisli binaların, bu ödenekten karşılanmak üzere sözleşme yapılarak aile hekimlerine kiraya verildiği kaydedildi.

Ülke genelinde bu yıl için kiraya verilen binaların bedelinin, her bir aile hekimi için aylık ortalama 350 lira olduğu vurgulanan açıklamada, ‘Dolayısıyla haberlerde yer alan ’25 metrekare yere 3 bin lira kira bedeli’ ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu miktar, aylık değil, yıllık bedeli ifade etmektedir’ bilgisi verildi.

Dünya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin