Ana Sayfa Tıp&Sağlık Türk Profesör Avrupalı Estetik Cerrahların Başkanı

Türk Profesör Avrupalı Estetik Cerrahların Başkanı

Türk profesör Avrupalı estetik cerrahların başkanı seçildi

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazıl Apaydın, ‘dünya estetik trendini’ belirleyen Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisinin başkanlığına seçildi.

Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’nin eylülün son haftasında düzenlenen 38. yıllık toplantısı, 48 ülkeden 860 hekimi, Fransa’nın Cannes kentinde bir araya getirdi. Toplantı kapsamında gerçekleştirilen genel kurulda, akademinin genel sekreterliğini yürüten Prof. Dr. Apaydın başkanlığa seçildi. Apaydın, seçilmiş başkan olarak 2 yıl başkan yardımcılığı yapacak.

Avrupa’nın yüz plastik cerrahisiyle ilgili en büyük bilimsel akademisinin başkanlığını 2017’de devralacak Apaydın, bu görevi iki sene sürdürecek. Prof. Dr. Apaydın yaptığı açıklamada, bugüne kadar akademide böylesine önemli bir göreve hiçbir Türk meslektaşının getirilmediğini belirterek, ‘Bu başarıdan dolayı kliniğim, üniversitem, ülkem ve meslektaşlarım adına çok sevinçli ve gururluyum’ dedi.

Ortak ilgi alanına sahip tüm branşlar arasında plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanındaki çalışma, araştırma ve bilimsel ilerlemeleri teşvik etmeyi amaçlayan Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisinin başkanlığını, şu anda İsviçre’den plastik cerrah Abel-Jan Tasman yürütüyor. Tasman’dan görevi 2017’de devralacak Prof. Dr. Fazıl Apaydın, Almanya, Brezilya, İran, İtalya, Lübnan gibi birçok ülkede estetik cerrahisi eğitimi vermek için ameliyatlar yapıyor.

yeniakit.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin