Ana Sayfa Tıp&Sağlık Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fak.’nin Başarısı

Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fak.’nin Başarısı

Paylaş

Mide kanseri ve ülser tedavisinde yeni umut

Geçen yıl kalp krizini haber veren hücreyle altın madalya alan Turgut Özal Üniversitesi, bu yıl Dünya Üniversitelerarası Genetik Mühendisliği ve Sentetik Biyoloji Yarışması’nda gümüş ödül kazandı.

100’e yakın ülkeden Oxford ve Harvard gibi saygın üniversitelerden 260 ekibin katıldığı yarışmada,Turgut Özal Üniversitesi takımı, mide ülseri ve kanserini tedavi eden buluşuyla tarihe geçti.

Proje ekip lideri Prof. Dr. Esra Gündüz,’Öğrencilerimizin kapasitesi ile üniversitemizin imkanlarıyla dünya ite yarışabileceğimizin farkındayız” derken, projeyi üreten gençler çalışmalarıyla kanser tedavisinde sağlıklı hücrelerin ölmesini ortadan kaldırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Türkiye’nin dışa açılmasında, çağ atlamasında ve özgürlüklerin genişletilmesinde önemli hamleler yapan rahmetli Turgut Özal’ın ismini taşıyan üniversite, O’nun bu ufkuyla bugün 5.000 öğrenciye eğitim hizmeti veriyor.

İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Hukuk ve Tıp Fakülteleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Yabancı Diller, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Yüksekokulları, Ankara Meslek ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulları ve 35 lisans, 25 yüksek lisans ve 15 doktora programımı olan üniversitenin merkezi ise Ankara’da.

yeniakit.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin