Ana Sayfa İlaç Toksöz Grup İspanya’da Infant Formula Üretecek

Toksöz Grup İspanya’da Infant Formula Üretecek

Paylaş

İspanya’da bebek maması üretecek

Sanovel İlaç’ın yanısıra, Tadelle, Sarelle ve Sagra gibi markalarla da gıda sektöründe faaliyet gösteren Toksöz Grup, İspanya’da gittiği işbirliğiyle bebek beslenmesi sektörüne girdi.

Toplam cirosu 700 milyon euro seviyesinde olan Toksöz Grup, İtalyan çikolata ve dondurma markası Pernigotti ile İspanyol meyve suyu üreticisi Zumos Palma’yı 2013 yılında satın almıştı.

Grubun bebek beslenmesi alanındaki yeni yatırımıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, “İlaç ve gıdadan sonra, bu iki sektörün arasında konumlandırabileceğimiz bebek beslenmesi sektörüne giriş yapıyoruz. Evolvia NutriPro markası altındaki üretimimizi İspanyol Ordesa ile birlikte yapıyoruz. Ürünün gelişim süreci Barselona’daki Ordesa Laboratuarları’nda tamamlandı” dedi.

‘Şirket alabiliriz’
Üretimin İspanya’da gerçekleşeceğini belirten Toksöz, “Ürünün satışı Türkiye’de belli bir noktaya geldikten sonra bu firmayla başka ülkelere yönelik üretim için de bir ortaklık yapabilir, ya da ürünü Türkiye’de üretmek için harekete geçebiliriz” diye konuştu.
Toksöz Grup’un uluslararası oyuncu olma hedefiyle ilerlediğini belirten Toksöz, “Bu sene mevcut yatırımlarımıza odaklanıp onları geliştirmek için çalışacağız. 2016’nın altıncı ayına kadar bunların konsolide edilmesi ile uğraşacağız. Çok iyi bir fırsat çıkması halinde bu yıl da yeni bir satın alma yapabiliriz. Ancak 2016 sonrası satın almalar için daha iyi uygun görünüyor” dedi.

Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin