Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat Sağlıkta Dönüşümle SGK Etkinliği

Sağlıkta Dönüşümle SGK Etkinliği

Paylaş

Ankara’da Kamu Eczacıları Kongresi düzenlendi. Bilkent Otel Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede TEB Başkanı Ecz.Erdoğan Çolak bir konuşma yaptı.
 
Türk Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak Kamu Eczacıları Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kamuda çalışan eczacıların sorunlarının çözümünde meslek örgütlerine daha fazla görev düştüğünü söyledi.
 
Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde kamuda çalışan eczacıların fiziki çalışma koşulları yanında özlük haklarının da yeniden düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken Çelik, kamuda yaşanan niteliksel farklılaşmanın kamu ve özel eczacıların çalışma koşullarını değiştirdiğini kaydetti.
 
Sağlık Bakanlığının yapısında meydana gelen değişikliklerle beraber SGK’nın belirleyici bir unsur haline geldiğini hatırlatan Çolak, eczacıların kamuda daha çok yer alması için gerekli istihdam adımlarının atılması gerektiğini savundu.
 
Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak eczacıların kamuda çalışmaya teşvik edilmesi gerektiğini ifade ederek, kamuda çalışan eczacılar için uygun çalışma koşulları hazırlanması için çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin