Ana Sayfa Tıp&Sağlık Halk Sağ.Müdürü Mobbing Yapıyor

Halk Sağ.Müdürü Mobbing Yapıyor

Paylaş

Sendika: Halk Sağ.Müdürü Mobbing Yapıyor

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi üyeleri, aile hekimlerine ‘mobbing’ uygulandığı iddiasıyla açıklama yaptı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde toplanan grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, yaptığı açıklamada, aile hekimliğinde nöbet hizmetleri hakkındaki genelge gereği 1 Ocak’tan itibaren Aile Sağlığı Merkezlerinde aile hekimlerinin ve aile sağlığı elemanlarının nöbet tutmaya başladığını anımsattı.

Söz konusu genelgeye karşı genel merkez olarak, ‘aile hekimliğinde nöbete gitme eylem kararı’ aldığını ve sahada kararı uygulandığını anlatan Köksal, şöyle konuştu:

‘Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği Şubesine vekalet eden Dr. Semiha Koçak aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına nöbete gitme konusunda baskı kurmakta hatta çalışanlara mobbing uygulamaktadır. Sendikamızın almış olduğu eylem kararını usulsüz olarak atfederek, üyelerimize ‘sendikanız ne kadar karar alırsa alsın o karar sizlere ceza puanı vermemize engel değil’ demekte ve Eskişehir’de yetkili sendika olan Sağlık-Sen’i bir nevi sistematik olarak karalamaya çalışmaktadır.’

Yasa ve Uluslararası Çalışma Örgütü hükümlerinde kamu çalışanlarının örgütünün kendi amaçları doğrultusunda düzenlemiş olduğu etkinliklere katılması nedeniyle cezalandırılamacağına dikkati çeken Köksal, ‘Başta Valimiz Güngör Azim Tuna Bey olmak üzere bütün yöneticileri göreve çağırıyoruz. Denetim adı altında aile hekimliği şubesi çalışanlarına baskı kurarak hafta sonu nöbete çıkaran ve denetimlerde aile sağlığı çalışanlarına Sağlık-Sen’i karalayan Semiha Koçak’ı istifaya çağırıyoruz’ ifadelerini kullandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin