Ana Sayfa Ekonomi Büyüyen Döner Sermaye Borcu

Büyüyen Döner Sermaye Borcu

Paylaş

DEÜ Tıp Fakültesi’nin 37 kuruluş yıl dönümü kutlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 37. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi’nin 37. yılı dolayısıyla fakülte dersliklerinde tören düzenlendi.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, törende yaptığı konuşmada, tıp fakültesinin 1982 yılında kurulan üniversitelerinden öncesine dayanan bir geçmişe sahip olduğuna işaret etti.

Fakültenin, kurulduğu 1978’den itibaren çok zahmetli bir süreç ile Türkiye ‘nin önde gelen tıp fakülteleri arasında yer alan ve çok iyi düzeydeki bir hastaneye sahip konuma eriştiğini dile getiren Füzün, şunları kaydetti:
‘Fakültemizin bugünkü durumuna bakıldığında ise hem çok iyi hem de çok kötü demek mümkün. Çok iyiyiz çünkü muhteşem bir hastaneye sahibiz. Hem akademik kadrosu hem hekim hem de tüm çalışanlarıyla muhteşem bir hastaneye sahibiz. Türkiye’nin göz bebeğiyiz. Gelin görün ki aynı zamanda çok kötüyüz. Çünkü bu daha ne kadar sürecek bundan endişeliyim. Gelişen koşullar içinde hastanemizin, döner sermayemizin borçları her geçen yıl çığ gibi büyüyor. Bunu azaltacak bir ışık da görünmüyor maalesef. Bu açıdan ‘çok kötü durumdayız’ dersem de yanlış olmaz.’
Füzün, tüm bu olumsuzluklara rağmen geleceğe odaklanmaları gerektiğini belirterek, hep birlikte fakültelerinin ve hastanelerinin ileriye gitmesi için çalıştıklarını ifade etti.
DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda da 1 liralık sembolik bütçeyle kurulan fakültelerinin, inanç, kararlılık ve memleket sevgisi ile bugünlere geldiğini dile getirdi.
Fakültelerinin kuruluşundan bugüne kadar geçen sürecin ardından artık yeniden yapılanma ve gençleşme dönemine girdiğini belirten Canda, nice başarılı yıllar geçirilmesi temennisinde bulundu.
-Yazıcı ve Duru ikilisinden piyano konseri
Dünyaca ünlü şef ve piyanist İbrahim Yazıcı ile Şeniz Duru’nun, ‘dört el piyano konseri’ verdiği törende, DEÜ Tıp Fakültesi ve Hastanesinde 15 ve 30. yılını dolduran akademik ve idari personele plaket verildi.  

Radikal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin