Ana Sayfa Tıp&Sağlık Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Patlama

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Patlama

Paylaş

 Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesi içinde bulunan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Dr. Yıldırım Aktuna Nöroloji Kliniklerinin ikinci katında bulunan servisler katında gaz sıkışması sonucu bir patlama meydana geldi.

Patlama sonucu binanın ikinci katındaki bazı pencereler parçalanarak, çerçeveleri hastanenin bahçesinde, binadan 50 metre uzağa düştü.

Olay yerine gelen Bakırköy itfaiye ekipleri binada incelemelerde bulundu.

Büyük paniğe neden olan patlama sonucu ölen ya da yaralanan olmazken, patlamanın olduğu katta tedavi gören hastalar tahliye edildi.

-“GEÇMİŞ OLSUN”-

Hastaneye gelerek incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, NTV canlı yayınında olayla ilgili bilgi verdi. “Üst katta mutfak tüpünün patlaması sonucu hasar var” diyen Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“Hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızda sağlık sorunu ya da yaralanma söz konusu değil. O kattaki 24 hastamız bir alt kata ve diğer servislere yerleştirilmiş. Onları ziyaret ettim. Hepsi gayet iyi çok şükür. Sabah ‘bomba mı düştü’ diye telaşları olmuş patlamayla; ama şu anda hepsi sakin, sağlıklı herhangi bir sorun yok. Geçmiş olsun diyorum.”

milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin