Ana Sayfa Tıp&Sağlık Tam Gün Komisyonda Görüşülmeye Başlıyor

Tam Gün Komisyonda Görüşülmeye Başlıyor

Paylaş

‘Tam Gün Yasası tasarısıyla ilgili yarın, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşleri Komisyonu’nda değerlendirmeleri yapacağız. Biz tüm hocalarımızdan azami istifadeyi sağlayacak bir sistem çerçevesinde azami istifade etmeliyiz. Kim? Bu ülke insanı. Burada o hocalarımızdan azami verimliliği, sağlığın saygınlığını da zedelemeyecek sistemin karşısında kendisinin de alnı açık, başı dik durabileceği bir yapıyı kurmaya çalışıyoruz. Eksiği vardır, eleştirilen boyutu olur. Yarın bunları değerlendiririz komisyonda. Genel Kurul’a indiğinde yine değerlendiririz ama neticede tabii ki daha iyiyi arıyoruz. ‘En iyi, iyinin düşmanıymış’ derler. Bizim en iyi yerine yapabileceğimiz iyiyi yapmak gibi bir görevimiz, sorumluluğumuz var.’

Sayıştay raporları ile ilgili eleştirileri de yanıtlayan Müezzinoğlu, yanlışlığı yapan kim olursa olsun yanında durmasının söz konusu olamayacağını vurguladı.

Hoca Farkı

Basına yansıyan ‘Milletvekillerinin üniversite hastanesinde hoca ve özel oda farkı ödemeyeceği’ iddiasını da değerlendiren Müezzinoğlu, şunları söyledi:

‘Hoca farkları ile ilgili ne milletvekillerimiz milletvekilliği saygınlığını zedeleyecek bir duruşta olmalı ne de biz çıkarttığımız yasal düzenlemelerle milletvekilini kamunun karşısında, yani şamar oğluna döndürecek bir şeyde olmamalıyız. Hoca farkı normal mesaide asla söz konusu değil. Yani normal, saat 17.00’ye kadar mesailerini yapacaklarsa ilave fark söz konusu değil. Mesaiden sonraki farka vatandaşım ne kadar muhatapsa milletvekilimiz de bir özel hastaneye gittiğinde neye muhatapsa yine saat 17.00’den sonra gittiğinde ona muhatap olmalı. Şu ana kadar bana o anlamda bir talep gelmedi ilk defa bu sabah medyada gördüm.’

Milletvekili özlük haklarının nasıl düzenlenecekse düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Müezzinoğlu, ‘Ama istisnalarla milletvekilinin veya siyasetçinin kamuoyu gözünde ikide bir yıpratılmasını veya farklı avantajlar peşinde koşuyor gibi görünmesini de açıkçası çok doğru bulmam’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin