Ana Sayfa Tıp&Sağlık Revize Tam Günde 7 Madde Değişecek

Revize Tam Günde 7 Madde Değişecek

Paylaş

TBMM Genel Kurulu’nda iki aydır görüşülmeyi bekleyen ve bu haftanın görüşülecek tasarıları içinde de yer alan ‘tam gün yasa tasarısı’ dün sürpriz bir şekilde komisyona geri çekildi. Yeni düzenlemelerin mimar, mühendis avukat kökenli bütün hocaları kapsadığının ortaya çıkması üzerine, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri ertelenmişti.

30 civarında maddede değişiklik yapılacak olmasını dikkate alan AK Parti grubu, Genel Kurul’da madde değişikliklerinin çok zaman alacağı için bunların komisyonda yapılmasını kararlaştırdı. Bu sebeple Meclis Sağlık Komisyonu, Genel Kurul gündeminde bulunan ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı geri çekti. Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, ‘tasarıyı yeniden değerlendirmek için çektiklerini’ açıkladı. Ünüvar, tasarıyı olgunlaştırdıktan sonra yeniden genel kurula havale edeceklerini belirtti. Yeniden revize edilecek tasarıda, üniversite hocalarına ödenen ek ücretlerde artış yapılacak.

Yeni düzenlemelerin mimar, mühendis avukat kökenli bütün hocaları kapsadığının ortaya çıkması üzerine, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri ertelenmişti. Yeniden revize edilecek tasarıda, üniversite hocalarına ödenen ek ücretlerde artış yapılacak. Dışarıda muayenehane ve anlaşmalı özel hastanelerde çalışma süreleri artırılacak. Değişikliklerin 7 maddeyi kapsaması bekleniyor.

Sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin