Ana Sayfa İlaç United Drug & Pharmexx

United Drug & Pharmexx

İrlanda menşeili United Drug, bir Alman lojistik ve perakende satış firması olan Pharmexx’i satın almak için 35 milyon euro ödemeyi kabul etti.

United Drug’ın yaptığı açıklamaya göre şirketin satın alınması tamamen net ve nakit olarak 28,7 milyon euroya gerçekleşecek ve anlaşmanın bir parçası olarak diğer yükümlülükler de buna dahil olacak.

Merkezi Stuttgart’ta bulunan Pharmexx 2300’ün üzerinde insan çalıştırıyor ve küresel ilaç üreticilerine sözleşmeli satış dış kaynak hizmetleri sağlıyor. Yan kuruluşları sayesinde Avrupa ve Kanada’da ve bazı şirketlerdeki azınlık hissetleri vasıtasıyla da Brezilya ve Arjantin’de hizmet veriyor. Pharmexx aynı zamanda çok ufak bir oranda olsa da İrlanda’da da hizmet sağlıyor.

2007 yılında İrlanda’da hizmet vermeye başlamış olup Alchemy Healthcare Ireland’ı 2009 yılında satın almıştı.

Pharmexx, United Drug’un İrlandalı grupları satış, pazarlama ve tıbbi hizmetler bölümünün parçası olan Ashfield Grubu’nun bir parçası haline gelecek. Ashfield 2000’den fazla çalışanı olan ve merkezi İngiltere’de bulunan bir kuruluş. Bu kuruluş, hemşirelere danışmanlık, eğitim ve pazarlama hizmetleri sunan ve aynı zamanda sözleşmeli satış yapan bir şirket.

United Drug CEO’su Liam Fitzgerald, Pharmexx’in satın alımının grubun ilaç sektörüne dönük sözleşmeli satış dış kaynak hizmetleri alanında küresel lider sağlayıcı olma yolunda “ileriye dönük büyük bir adım” olduğunu ifade etti.

Kaynak: Irish Independent

Editör notu: Pharmexx, Türkiye pazarına ise Taymed’i satın alan Celesio dan devir alarak girmişti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin