Ana Sayfa Tıp&Sağlık Malpraktis Belgeselinde Sağlık ve Adalete

Malpraktis Belgeselinde Sağlık ve Adalete

Zaman zaman ölümle sonuçlanan tıbbi müdahale hataları, bu defa farklı bir yöntemle gündeme gelecek. Bir süre önce kız kardeşi Hatice Kundakçı’yı yanlış müdahale sonucu kaybeden Ali Kundakçı drama-belgesel çekerek, dikkatleri sağlık sektöründe yaşanan sorunlara çevirmeyi hedefliyor.

Kız kardeşinin yaşamını yitirmesinin ardından hukukçular ve doktorlarla birlikte ‘Sağlıkta Adalet ve Güvenlik’ isimli bir dernek kuran Kundakçı, belgeselde örnek olabilecek üç olayı işleyeceklerini söyledi.

Kundakçı, şunları söyledi: “Birçok aile maddi anlamda zorluk çekerken manevi anlamda dağılıyor. Yakınınızı kaybettikten sonra girilen hukuk mücadelesi gerçekten çok ağır. Mahkemelerin uzun sürmesi ve sonucun kimseyi tatmin etmemesi ise işin başka bir boyutu.”

İnsanların adalet ve sağlık sistemine güveni kalmadığını vurgulayan Kundakçı, ekledi: “Kimse adaletten ve sağlıktan yeterince faydalandığını düşünmüyor. Çekeceğimiz belgeselle iki sektörde de yaşanan sıkıntıları gözler önüne sereceğiz. Tabii ki en başta mağdurların sesine kulak vereceğiz. Belgeselin daha akıcı olmasını sağlamak için oyuncularla çalışacağız.”

Kaynak: akşam – Mete YILMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin