Ana Sayfa Tıp&Sağlık ‘Kürtaj Turu’ Planlayan Baracuda’ya Jet İhraç!

‘Kürtaj Turu’ Planlayan Baracuda’ya Jet İhraç!

‘Kürtaj Dahil 299 Euro 3 gece – 4 gün’ diyerek kampanya düzenleyen Baracuda Turizm’in haberleri basında yer alınca harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı, şirketin acenta belgesini iptal etti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ‘Basında Baracuda Turizm Seyahat Acentası tarafından ‘Kürtaj Turizmi’ adı altında turlar düzenlediğine ilişkin haberler yer almaktadır.

Bakanlığımızca olaya süratle müdahale edilmiş ve büyük emekler verilerek önemli bir seviyeye getirilen ülke turizmi için talihsizlik olarak nitelendirilecek söz konusu olayın gerek turizm anlayışımıza ve etik kurallara aykırı olması gerekse de ülke imajımıza ve turizmimize zarar vermesi dikkate alınarak adı geçen acentanın belgesi bugün itibariyle iptal edilmiştir’ denildi.

30 yıldır sağlık turizmi yaptığı ifade edilen şirketten, müşterilerden gelen talep üzerine, yasal bir sakıncası bulunmadığı için bu turların başlatıldığı açıklaması yapılmıştı. Kıbrıs, Yalta, Bosna, Kırım ve İngiltere’de hastanelerle anlaşmalı oldukları haberlerde yer alan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cem Polatoğlu, ‘Kırım’da yarı özel 3 hastaneyle anlaşmamız var. Ve Kırım’da sağlık hizmetleri ister vatandaş olun, ister yabancı uyruklu, ücretsiz. Sadece hastane ‘kürtaj olabilir’ raporu istiyor. Biz turun ortalama ücretini çıkardığımız için 3 gece 4 gün 299 euro dedik, yani kürtaj için ayrıca ücret talep edilmiyor. Bizim zaten böyle bir talebimiz olamaz, doktor değiliz. Yani biz müşterimizi Kırım’a götürürüz, kürtaj olup olmaması kendi tercihi’ demişti.

kaynak: Akşam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin