Ana Sayfa Tıp&Sağlık Türk Diş Hekimi Çare Oldu

Türk Diş Hekimi Çare Oldu

Ünlü Türk düşünürü İbn-i Sina’nın El-Kanun fi’t-Tıbb kitabından yola çıkan diş hekimi Sevil Erçetin, her türlü kanamayı 30 saniyede kesen bir ilaca imza attı. Ürün için ilaç devleri sıraya girdi.

Türkiye her alanda olduğu gibi tıp alanında da çığır açıyor. Diş hekimi Sevil Erçetin, ağır kanamaları bile 30 saniyede durdurabilen bir ilaç geliştirdi.

‘Mecsina Hemostoper’ adlı ilaç sayesinde hemofili ve şeker hastalarının sık karşılaştığı, kalp ve damar ameliyatları sonrası veya türlü nedenlerle aşırı kan kaybından ölme gibi vahim olaylar tarihe karışacak. İlacın 3 yıllık çalışmayla dünyaca ünlü ve akredite edilmiş laboratuvarlardaki testler sonucunda elde edildiğini anlatan Erçetin “İlacı ünlü eski Türk hekimi olan İbn-i Sina’nın El-Kanun fi’t-Tıbb kitabından araştırıp bulduk. Tamamen bitkisel. Zarar gören dokuyu hızlı bir şekilde iyileştiriyor” dedi. 1 milyon Euro yatırımla geliştirilen ürün haziranda piyasaya çıkacak. Kanama olan her alanda vücudun içi veya dışında kullanılabilecek ‘Mecsina Hemostoper’, sprey ve tampon olmak üzere iki formda sunulacak. Dünya ilaç devlerinin ikisinin ürüne ve tüm lisans haklarına talip olduğunu belirten Erçetin “Bu ilaçla Nobel’e aday olmak istiyoruz” diye konuştu.

BAKTERİLERLE AIDS TESTİNDE UMUT

Çalışma alanlarını önümüzdeki süreçte doku iyileştiricilere yönlendireceklerini söyleyen diş hekimi Sevil Erçetin “Güney Afrika’daki bir hastaneden HIV için çalışmamız konusunda teklif aldık. Ürün şu anda bakteriler üzerinde etkisini gösterdi. Virüsler üzerindeki çalışmalar yeni başladı” açıklaması yaptı.

Kaynak: Star-Ahmet F. ERTURAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin