Ana Sayfa Tıp&Sağlık Nakil olan Kavdır Bilmecesi-Akdeniz Üni.

Nakil olan Kavdır Bilmecesi-Akdeniz Üni.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 21 Ocak günü çift kol nakli yapılan ve bir çok hastaya umut olan 34 yaşındaki Atilla Kavdır’ın ailesi öldüğünü söyleyerek cenaze hazırlıkları yaparken, hastaneden ‘yoğun bakımda ve durumunun kritik olduğu’ açıklandı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Cihan Topal’dan sonra Türkiye’nin ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır, hastanede geçirdiği 69 günün sonrasında taburcu edilmiş ve Kepez İlçesi’ndeki evinde ailesiyle buluşmuştu. Aşırı ilgiden rahatsız olduğunu söyleyerek enfeksiyon riskine karşı bir ay önce hastaneye dönen ve fizik tedavilerine burada devam edilen Kavdır, dün öğleden sonra fenalaşınca yoğun bakıma alındı.

BABASI: ÖLDÜĞÜ SÖYLENDİ
Atilla Kavdır’ın babası İbrahim Kavdır, bugün saat 16.00’da, böbrek ve kalp yetmezliğinden oğlunun hayatını kaybettiğinin kendisine bildirildiğini söyledi. Baba İbrahim Kavdır ve 17 yıllık eşi Ayşe Kavdır, “Atilla’nın öldüğünü söylediler” diyerek hastane önünde uzun süre gözyaşı döktü.
Saat 17.45’te Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından yapılan yazılı açıklamada, Atilla Kavdır’ın taburcu edildikten sonra gelişen idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle tekrar hastaneye yatırıldığı, 1 Mayıs 2012 tarihinde ani gelişen sepsis nedeniyle yoğun bakıma alındığı, hastanın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Prof. Dr. Ömer Özkan’ın açıklamasında, “Durumu kritik olarak seyretmektedir. Hastanın durumu ile ilgili süreç içerisinde açıklama yapılacaktır” ifadeleri yer aldı.

 NAKİL AMELİYATINDAN 69 GÜN SONRA TABURCU EDİLMİŞTİ…

CİHAN TOPAL’IN DURUMU İYİ
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 25 Eylül 2010’da Türkiye’nin ilk çift kol nakli yapılan Cihan Topal ise bugün Antalya’daki Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nda öğrencilere süt dağıtımı törenine katıldı. Sağlık durumunun çok iyi olduğunu söyleyen Cihan Topal, öğrencileri Aydın’dan getirdiği erikleri de dağıttı.

İNTİHAR EDEN KAYA HAYAT VERDİ
Uşak’ta tren çarpması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 6 çocuk babası, tekstil işçisi, 39 yaşındaki Ahmet Kaya’nın yüzü Türkiye’de ilk defa yapılan ameliyatla mermer işçisi 19 yaşındaki Uğur Acar’a kolları ve sağ bacağı ise Atilla Kavdır’a geçen 21 Ocak’ta 9 ve 11 saat süren ameliyatlarla nakledildi. Kılcal damarlar nedeniyle uyum sorunu yaşayan ve morarma görülen bacak ertesi gün ameliyatla alınmıştı.

kaynak: Habertürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin