Ana Sayfa İlaç İlaç Sektöründe Üretimin Merkezi

İlaç Sektöründe Üretimin Merkezi

Merkez İlaç, 1934 senesinde kurulmuş olup, toplam 7000 metrekare kapalı alanda T.C. Sağlık Bakanlığı’nın denetimi ve kontrolünde, EN ISO 13485 (Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi ), EN ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi) , GMP (İyi İmalat Uygulamaları) standartlarına sahip tesislerinde CE işareti ile üretim yapmaktadır.

İlaç, kozmetik, gıda takviyeleri, veteriner ürünler ve biyosidal ürünler konusunda tüm üretim şartlarını sağlayan Merkez İlaç firmasının Genel Müdürü Seda Ekşi, ‘Tesisimizde hiçbir ayrım yapılmaksızın, rakip ürünler dahil olmak üzere 23 ayrı ilaç firmasına fason üretim yapmaktayız. Arzu eden firmalara kendi markaları ile gıda takviyesi ve kozmetik ürünleri anahtar teslim olarak da üretmekteyiz. Tüm fason firmalarımızı stratejik iş ortaklarımız olarak kabul etmekten onur duyuyoruz. CTD formatında ruhsat dosyaları hazırlamak, değer katılmış jenerikler geliştirmek, pilot üretimler yapmak ARGE ekibimizin görevleri arasındadır’ dedi.

Birinci kalite olması zorunlu olan ilaç aynı zamanda ekonomik de olabilir misyonuyla yola çıkarak üretim ve fiyat politikalarını belirlediklerini söyleyen Seda Ekşi konuşmasına şöyle devam etti: ‘Yaklaşık 80 senelik deneyimimiz ile koruyucu hekimlik ve halk sağlığının en önemli enstrümanı olan antiseptik dezenfektan ürünler ve ilkyardım malzemeleri üretimiyle ilkyardım eğitimi konusunda marka ve sistemler yarattık. Çalışanlarımız başta olmak üzere tüm halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek, kurumsal kimliğimizi uluslararası kimliğe dönüştürerek sadece kalite üretmeyi hedefleyen örnek bir kuruluş yaratmak temel amacımızdır. Yasaların gerektirdiğinin üzerinde bir titizlik ile her gün kendimizi geliştirerek ve müşteri memnuniyetini sağlayarak toplam kaliteye ulaşacağımıza inanıyoruz. Yapacağımız zihinsel ve teknolojik yatırımlar ile müşteri odaklı firma kültürümüzü oluşturup pazar payımızı sürekli olarak arttırmaktayız.’

kaynak: Akşam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin