Ana Sayfa Ekonomi Emsey Hospital, Başbakan Tarafından Açıldı

Emsey Hospital, Başbakan Tarafından Açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kurtköy’de gerçekleşen açılışta; Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emsey Hospital Başhekim Prof. Dr. Hayrettin Yekeler de hazır bulundu.

Türk halkına otel standartlarında sağlık hizmeti vermeyi amaçlayan Emsey Hospital, alışagelmiş hastane standartlarının dışında hizmet vermesi ile Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor. Başhekim Prof. Dr. Hayreddin Yekeler önderliğinde hizmet veren hastanede 1 King Suit, 2 VIP Suit Oda, 6 Suit Hasta Odası ve 2 VIP Doğum Odası olmak üzere toplam 11 konforlu oda bulunuyor.

Otel görünümündeki mimarı yapısı, hastalarına otel konforunda hizmet vermesi, JCI standartlarına uygun yapısı ve Magnet standartlarına da uyum sağlanarak Hasta Bakım Dostu Hastane özelliğine sahip olan Emsey Hospital, hastalarına dünya standartlarında hizmet vermeyi amaçlıyor. 112 servis yatağı, 25 genel yoğun bakım, 4 Koroner yoğun bakım, 8 (KVC) Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahi yoğun bakım, 42 yeni doğan yoğun bakım ünitesi olmak üzere toplam 191 yatak kapasitesiyle hizmet veren hastane, akıllı bina otomasyon sistemiyle koordine edilmekte. Poliklinik ağı, entegre yoğun bakım, klinik bilgi sistemi, VIP üniteler, helikopter pisti, lojistik ve tıbbi giderler açısından diğer hastanelerden farklı bir yerde bulunan Emsey Hospital, 6750 noktadan kontrol edilebilir akıllı bina sistemi ve doğa dostu olarak planlanan hastanede; temiz ve atık su arıtma sistemi, kojenerasyon sistemi, sterilizasyon otomasyon gibi hizmetler Emsey Hospital’ı farklı kılan diğer özellikler arasında yer alıyor.

Emsey Hospital, teknolojik alt yapısı ve uzman ekibiyle, uluslararası kalite standartlarında hizmet veriyor. 31.000 m² kapalı alan, 10.500 m² otopark olmak üzere toplam 41.500 m²’ lik alana yapılan hastane, konum itibari ile Pendik Kurtköy’de olup, E-5 ve TEM karayoluna 10 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanına 8 dakika ve büyük ölçekli alışveriş merkezlerine en fazla 10 dakika uzaklıktadır. Ayrıca hem şehir içi ulaşımı hem de şehirlerarası ve uluslararası ulaşım yollarına da yakın mesafede ve rahat ulaşım olanağı sağlayan bir konumda yer almaktadır.

kaynak: haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin