Ana Sayfa Tıp&Sağlık Doktoru Yumruklayan Sanık; İstemeyerek Vurdum

Doktoru Yumruklayan Sanık; İstemeyerek Vurdum

Polisler tarafından alkol muayenesi için götürüldüğü Devlet Hastanesi’nde, Eskişehir Tabip Odası Başkanı da olan pratisyen hekim 45 yaşındaki Bülent Nazım Yılmaz’ı yumrukladığı öne sürülen 30 yaşındaki taksi şoförü Murat Demirkaya, duruşmada “Alkol muayenesi için üçüncü kez üflememi isteyince alkolün etkisiyle istemeyerek elimle doktora vurdum” dedi.

28 Şubat 2012 tarihinde taksi şoförü Murat Demirkaya, alkollü araç kullandığı için polis ekipleri tarafından durduruldu. Polisler Demirkaya’yı alkol muayenesi yaptırmak amacıyla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne götürdü. İddialara göre Murat Demirkaya, acil serviste nöbetçi doktor olan Eskişehir Tabip Odası Başkanı Bülent Nazım Yılmaz ile tartıştı ve yumruk attı. Dr. Yılmaz, Demirkaya’dan şikayetçi oldu.

Taksi şoförü Murat Demirkaya hakkında, ‘görevli memura saldırı’ suçundan Eskişehir 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan Murat Demirkaya bugün yapılan ilk duruşmada pişman olduğunu söyledi. Demirkaya savunmasında, “Üçüncü kez tekrar üflememi isteyince alkolün de etkisiyle bir kez istemeyerek elimle doktora vurdum. Pişmanım. Kendi kardeşim de sağlık personelidir. Doktorlara karşı bir husumetim yoktur. Karşı tarafın maddi bir zararı varsa gidermek isterim. Beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Dr. Bülent Nazım Yılmaz da, sanığın olay gecesi polisler tarafından hastaneye alkol muayenesi olmak için getirildiğini, alkolmetreyi tam üflememekte ısrar ettiğini, 3’üncü kes üflemesini istediğinde de kendisine iki kez yumruk attığını ve şikayetçi olduğunu söyledi.

Eskişehir 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi hakimi, tanıkların dinlenmesi amacıyla duruşmayı 19 Haziran 2012 tarihine erteledi.

ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Duruşma sonrasında Eskişehir Tabip Odası üyeleri adliye binası önünde basın açıklaması yaptı. Tabip Odası Genel Sekreteri Hamit Güçlüer yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin giderek arttığı bu günlerde, Eskişehir Tabip Odası Başkanı Bülent Nazım Yılmaz’ın daha önceden görevi başında maruz kaldığı saldırının dava sürecini takip ediyoruz. Hekimler toplum sağlığı açısından son derece önemli görev yapmalarına karşın bu tür saldırılarla karşılaşmakta, hayatlarını kaybetmektedirler. Oda olarak tüm bu saldırıları kınıyor ve suçluların yasal yollardan ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz. Meslektaşlarımızın maruz kaldıkları şiddete karşı her türlü hukuksal desteği vereceğiz.”

kaynak: Haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin