Ana Sayfa İlaç A.İ.İlaç V Türk Androloji Derneği

A.İ.İlaç V Türk Androloji Derneği

Türk Androloji Derneği, ilaç firması Abdi İbrahim’in sponsorluğunda 20 ilde bin 200 kadının katılımıyla yapacağı araştırmayla, cinsel sorunların kadınların hayatına etkisini ortaya çıkaracak.

Konuya ilişkin Abdi İbrahim’den yapılan açıklamada, araştırma kapsamında kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu görülme sıklığının, eşlerdeki cinsel sorun tedavilerinin aile hayatına etkisinin inceleneceği ifade edildi.

Türk Androloji Derneği sigara ve alkol tüketimi, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve tedavisinde kullanılan ilaçların da risk faktörleri arasında sayıldığı erektil disfonsiyondan yola çıkarak, görülme sıklığı hızla artan sorunun kadınların cinsel sağlığına yansımalarını ortaya çıkarmak üzere başlattığı araştırmayla, toplumsal bilgi düzeyini artırmayı ve bireyi hekime yönlendirmeyi amaçlıyor.
Türkiye’nin yedi bölgesindeki 20 ilde geniş kapsamlı kantitatif ve kalitatif yöntem kullanılarak yapılacak araştırmada, bu tür cinsel sorunların toplumda yarattığı psikolojik ve sosyolojik etkiler de sorgulanacak. Tedavi sonucunda sağlanan sağlıklı cinsel yaşamın aile hayatına olumlu etkilerinin ölçüleceği araştırmayla ”Mutlu Aile” raporu çıkarılacak.

Araştırma bin 200 kadını kapsayacak
18 yaş üzeri bin 200 kadını kapsayacak araştırmada cinsel problemlerin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyiyle ilişkisi de ortaya çıkarılacak.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, şu bilgileri verdi:
”Böyle bir araştırmayı gündeme getirirken en önemli amacımız, Türkiye’de kadın cinsel fonksiyon bozukluğu prevalansını ve bu bozukluğa yol açabilecek risk faktörlerini saptamaktı. Diğer bir önemli amaç ise erektil disfonksiyon tedavisi alan ve almayan erkeklerdeki farklılığın, kadın cinsel fonksiyonlarına yansımasını ölçmek.”
Yaklaşık üç kadından birinde cinsel fonksiyon bozukluğu saptandığını ifade eden Türk Androloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Selahittin Çayan da erkekte saptanan erektil disfonksiyon sorununun, kadınların bir kısmında yaşanan cinsel fonksiyon bozukluğunun nedeni olduğunu belirtti.

YGA Liderlik Okulu’nun sponsoru
Abdi İbrahim ayrıca 100. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla hayata geçirdiği Akılcı İlaç kullanımı Kampanyası ve Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi’nin ardından Young Guru Academy (YGA) Liderlik Okulu’nun ve Üniversitelerarası Liderlik Zirvesi’nin altın sponsoru oldu.
Çokuluslu firmaların dünya başkanlarının, yönetim kurulu üyelerinin, bilim adamı, sanatçı ve akademisyenlerin sorumlu lider olma yolunda tecrübelerini paylaştığı YGA Liderlik Okulu, 19-24 Haziran tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy kampüsünde gerçekleşecek.
Abdi İbrahim’den 3 genç yöneticinin de Lider Koçluğu yapacağı YGA Liderlik Okulu’nda geleceğin lider adaylarına sıra dışı bir liderlik eğitimi verilecek.
YGA Liderlik Okulu’nun ardından, her yıl internet üzerinden başvuran 50 bin aday arasından seçilen 2 bin üniversite öğrencisinin katıldığı Üniversitelerarası Liderlik Zirvesi ise 24 Kasım tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Liderlik programında 100’e yakın değerli işadamı başarı hikayelerini geleceğin liderleri ile paylaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin