Ana Sayfa Tıp&Sağlık 4 Hastanede Cihaz Var Radyolog Yok

4 Hastanede Cihaz Var Radyolog Yok

Zeytinburnu’nda çalıştığı firmada kolunu yük asansöründe sıkıştıran Özcan Kılıç (36) arkadaşları tarafından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.
Burada, Kılıç’a renkli röntgen filminin çekilmesi gerektiği belirtilerek, hastanede nöbetçi radyolog olmaması nedeniyle Kılıç’ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verildiği kaydedildi.

Ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Kılıç, burada beyin tomografisi çekildikten sonra, nöbetçi radyolog bulunmaması nedeniyle tekrar İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Buradan Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Kılıç, tedavi altına alınarak röntgeni çekildi.

Hastane önünde gazetecilere açıklama yapan Özcan Kılıç’ın kardeşi Özgür Kılıç, kardeşi kolu asansörde sıkıştıktan sonra hastaneye getirdiklerini ve kardeşinin nöbetçi radyolog olmaması nedeniyle burada uzun süre bekletildiğini öne sürdü.

112 acil servisinden hastanelerde radyolog bulunmasını istediklerini anlatan Kılıç, “Hastanelerde cihaz var ancak kullanacak uzman yok. Saatlerdir kardeşimi tedavi ettirmeye çalışıyoruz. Koskoca İstanbul’da bir tane radyolog olmaz mı?” şeklinde tepki gösterdi.

Bu arada, İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, konunun değerlendirilerek adı geçen hastaneler hakkında ivedilikle inceleme başlatıldığı bildirildi.

kaynak: Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin