Ana Sayfa Ekonomi Gündemi Sağlık Serbest Bölgesi’ne Hükümetten Destek

Sağlık Serbest Bölgesi’ne Hükümetten Destek

138
0
Paylaş

Sağlık Serbest Bölgesi’ni İzmir’e kazandırmak için girişimlerini sürdüren Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, önceki gün de Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Bakanlık Makamı’nda bir araya geldi.

“EN UYGUN KENT İZMİR…”

EGE-KOOP Proje Merkezi’nce hazırlanan Sağlık Serbest Bölgesi Projesi için İzmir’in gerekli tüm koşullara sahip olduğunu belirten Sağlık Bakanı Akdağ şöyle konuştu:

“İzmir bu iş için en uygun ilimiz. İzmir’le birlikte Ankara, İstanbul ve Samsun da Sağlık Serbest Bölgesi’ne uygun kriterleri barındırıyor. Güney Doğu’da da Sağlık Serbest Bölgesi’ni düşünebiliriz. Projede de ayrıntılı şekilde belirtildiği gibi, bölgede özellikle ilaç ve tıbbi cihaz üretimi yapılabilir, yurt dışına ihraç edilerek, aynı zamanda sağlık hizmeti verilebilir.”

SON KARAR PLANLAMA KURULU’NUN

Hükümet olarak İzmir’e önemli yatırımlar yaptıklarının altını da çizen Akdağ, “EXPO’yu İzmir’e kazandırmaya çalışıyoruz. Ayrıca “Hastane Birliği” kuruyoruz. Sağlık Hizmetini şeffaf, verimli ve kaliteli hale getiriyoruz. Bu arada yabancı ülkelerden gelecek olan hastaların ülkemizde özel hastanelerde muayene ve tedavilerinde “teşvik uygulaması” getirecek bir yönetmelik üzerinde de çalışıyoruz. İzmir Sağlık Serbest Bölgesi” Projesi, Yüksek Planlama Kurulu’nda görüşülecek ve karar orada alınacak” diye konuştu.

kaynak : Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin